Блог Тетяни Алених

Блог Ірини Шишкіної

Головна » 2012 » Січень » 20 » Українською мовою у країні навчаються 82 % школярів, - Б.Жебровський
    Українською мовою у країні навчаються 82 % школярів, - Б.Жебровський
    У своєму виступі Борис Жебровський зокрема зазначив, що міністерство освіти здійснює необхідну роботу з виконання Європейської хартії регіональних мов і мережа навчальних закладів відповідає запитам населення.

"Українською мовою у школах навчаються 82 відсотки учнів, російською – 17%. Діти вчаться також молдовською, румунською, угорською, кримськотатарською, польською, болгарською та словацькою мовами, ‑ повідомив Жебровський, зазначивши, що крім того, - вивчаються новогрецька, гагаузька, корейська, чеська, вірменська, естонська мови та мова іврит".

Також за словами заступника міністра освіти в цьому навчальному році кількість дошкільних навчальних закладів із українською мовою становить 87 %, російською 7%. Існують заклади, де впроваджено кримськотатарську, угорську, румунську, молдовську, німецьку та польську мови.

Він повідомив, що у професійно-технічних навчальних закладах українською мовою навчаються 85 %, а у вузах країни 90% студентів, зазначивши, що ці показники останніми роками практично не змінювались.

Б.Жебровський повідомив, що у виховній діяльності вчителі керуються програмою "Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів", в який закладено принцип толерантності міжетнічних відносин, толерантного ставлення до історії, мови, культури та вірувань представників всіх національностей, які проживають в Україні.

"Приємно доповісти, що започатковано проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Шевченка. Базовими предметами конкурсу є українська мова та мови національних меншин України. Розпочато оновлення змісту історичної освіти, перегляд освітніх стандартів і навчальних програм, створення нового покоління підручників на засадах полікультурності", - зазначив заступник міністра освіти Борис Жебровський.

За матеріалами: Освіта.ua
    Дата публікації: 13.01.2012
    Категорія: Освітні новини України | Переглядів: 320 | Додав: SashOK | Рейтинг: 0.0/0

В Славутицький ліцей на постійну роботу запрошується практичний психолог