Головна » 2018 » Листопад » 26 » Борису Євгеновичу Патону, Президенту НАН України, 100 років
    Борису Євгеновичу Патону, Президенту НАН України, 100 років

27 листопада 2018 року Борису Євгеновичу Патону виповнюється 100 років. Б.Є. Патон – український науковець у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук; Президент НАН України, перший нагороджений званням Герой України; директор Інституту електрозварювання імені Євгена Патона НАН України; генеральний директор Міжгалузевого науково-технічного комплексу «Інститут електрозварювання імені Є. О. Патона»; президент Міжнародної асоціації академій наук; член Ради з питань науки та науково-технічної політики при Президентові України; голова Комітету з Державної премії України в галузі науки і техніки. Б.Є Патон є автором понад 1000 публікацій, зокрема 20 монографій; понад 400 винаходів. Наукові дослідження присвячені процесам автоматичного і напівавтоматичного зварювання під флюсом, розробці теоретичних основ створення автоматів і напівавтоматів для дугового зварювання і зварювальних джерел живлення; умовам тривалого горіння дуги та її регулювання; проблемі керування зварювальними процесами. Вивчає системи керування з різноманітними кібернетичними приладами, працює над створенням зварювальних роботів. Велику увагу приділяє вивченню металургії зварювання, вдосконаленню існуючих і створенню нових металевих матеріалів. Очолював дослідження із застосування зварювальних джерел теплоти в спеціальних плавильних агрегатах, які увінчалися створенням нової галузі якісної металургії — спецелектрометалургії (електрошлаковий, плазмово-дуговий та електронно-променевий переплави). Борис Патон — автор ідеї та один з розробників методу електрозварювання м'яких тканин. За розробку та освоєння методу колектив авторів у 2004 році було відзначено Державною премією в галузі науки і техніки. Б. Є. Патон удостоєний прижиттєвого бюсту на батьківщині – у місті Києві. Патон – єдиний киянин, увіковічнений таким чином.

Категорія: Позакласна, виховна робота | Переглядів: 29 | Додав: HappySmile | Рейтинг: 5.0/1

Пробне ЗНО 2019

«  Листопад 2018  »