Блог Тетяни Алених

Блог Ірини Шишкіної

Слово до батьків

А діти світами, а діти у веснах та зимах

Прийдуть і скажуть:" Нам двері, матусю, вторіть..."

І доти всі діти живуть по світах молодими

Допоки чекають, допоки живі їх батьки.

Місяць вересень запрошує вас знову в родину. Так, у велику шкільну родину… Через кілька днів покличе ваших дітей за парту малиновий дзвін. Скільки вже разів лунав його могутній голос, стільки ж ви, шановні батьки, проводжали своїх дітей до Країни Знань. Але, мабуть, пам'ятним у вашій родині є той день, коли дитина вперше несміливо переступила шкільний поріг. Дні дитинства - наче плин води. Пролітає дитинство, та у  спадок зостається пісня, повна згадок. Пісня дитинства - це берег дитинства, це ніжна мелодія маминої колискової, це батьківське мудре слово, це бабусина казка, що на дні дитячої пам'яті.

Шановні батьки, прекрасну пору дитинства переживають ваші діти. Вони понесуть у життя все те добре і світле, що ви намагаєтесь дати їм.

Нелегкими були для вас несміливі кроки немовляти, радістю було перше вимовлене слово. Ви вклали в них часточку себе, свою душу й серце. І це повернеться сторицею, повірте мені.

На все потрібні час, розуміння й терпіння. Не може немовля стати на ноги одразу, та ще коли в нього ті ноги слабі. Та виростає дитина. З малого котигорошка стає дорослою. Але горошина пам'яті й любові закотилася глибоко в серце І звучить уже інша пісня-не дитяча, а юнацька.

З усіх країн найпрекрасніша країна - Юність. Але потрапляють до її сонячних берегів тільки один раз.

Так і діти ваші припливають до берегів Юності, дорослішають. Хто, як не батьки, особливо потрібні їм у ці хвилини змужніння, становлення. Починається напівсамостійна дорога життя, коли дитина ще залежить від вас, дорогі батьки, від отчого дому, але вже намагається себе проявити, висловити своє "я".

У житті нема рівних доріг, що ведуть прямісінько до високих здобутків, до слави. Шлях цей тернистий, терпкий. І тільки той може його здолати, у кого в серці живе незрадлива любов, снага, творчість.

А батьки й не помітили, як діти виросли. Коли? Ніби ось-ось на ноги зводилось немовля, а сьогодні лягла перед ним, уже дорослим, дорога, стрімка й многотрудна. Допоможіть, підставте своє міцне плече, підтримайте у важку хвилину і в хвилину радісну. І дитина буде вам вдячна. Адже діти шанують батьків, дякують вам за безсонні ночі, за чуйне й добре серце, за ласкаві руки й турботу. Вони - ваші діти, і вони в боргу перед вами - батьками.

Паросток росте, розвивається, коли йому створені умови, так і дитина. Вона вчиться. жити у вас, у батьків.

Якщо дитину постійно критикувати, вона вчиться ненавидіти.

Якщо дитина живе в атмосфері ворожості, вона вчиться агресивності.

Коли дитина зростає в терпимості, вона вчиться розуміти інших.

Якщо її підбадьорити, вона вчиться вірити в себе.

Коли дитину хвалять, вона вчиться бути вдячною.

Дитина живе у безпеці, і як наслідок - вона вчиться вірити в людей.

Коли дитину підтримують, вона вчиться цінувати себе.

Тож пам'ятайте: якщо дитина живе в атмосфері розуміння і дружелюбності, вона вчиться знаходити любов і добро у цьому нелегкому світі. Напередодні 1 вересня хочеться побажати вам, батьки, сили й терпіння, витримки й змужніння.

Т.О.Нечай

Директор ліцею

Список Ради батьківської громади Славутицького ліцею на 2013/2014 н.р. Переглянути

Список голів батьківських комітетів груп на 2013/2014 н.р.Переглянути